Темите, свързани с нова музика, редовно са сред най-актуални в социалните мрежи. Там често се развиват дискусии относно различни песни и изпълнители. Ако помислим обективно, изглежда, че Spotify има повече потребители от X. Защо тогава всички тези музикални разговори да не се провеждат директно в музикалната платформа?

Очевидната причина е, че Spotify не е социална мрежа, въпреки че по-рано тази седмица приложението въведе възможността за писане на коментари към подкаст епизодите. В съобщението за това Spotify отбелязва: „Новата ни функция „Коментари“ разширява функционалността за въпроси и отговори и анкети. Това представихме през 2021 г. като начин да внесем за първи път
интерактивност в подкаст индустрията.
Тя ще бъде под формата на функция, която вече кара слушателите и създателите да се вълнуват: Повече от 9 милиона слушатели на Spotify са взаимодействали с въпроси и отговори или анкета само през тази година. Общият брой на гласовете на слушателите е нараснал с 80% на годишна база“.
Така че Spotify има потребители и поне част от тях са проявили интерес към по-интерактивни начини за използване на платформата. Може би въвеждането на коментиране на подкасти е начин плавно да се стартира нова ера. Компанията се опитва да предостави социална медийна услуга, базирана на музика, където потребителите могат да слушат и обсъждат любимите си песни на едно и също място.

Това е умен ход от страна на Spotify, предаде UPROXX. Все още обаче има много фактори, които трябва да се вземат предвид. Дали платформата ще бъде базирана единствено на коментари, или потребителите ще могат сами да създават публикации? Ще има ли начин да се видят най-добрите постове и потребители в цялата платформа или разделът за коментари на всяка песен/албум ще бъде отделен? Ще има ли подходяща модерация, която да попречи на разпространението на спам коментари за качеството на звука? Това е само малка част от основните въпроси, които Spotify ще трябва да реши преди стартирането на подобен проект.