Лин-Мануел Миранда и Ейса Дейвис превръщат своя албум ,,Warriors“ в бродуейско шоу.
Историята – първоначално роман от 1965 г., филмиран през 1979 г. като култова антиутопия – проследява уличната банда Warriors. Нейните членове се опитват да стигнат от Бронкс до родната си територия Кони Айлънд в Бруклин, докато са преследвани от съперничещи банди и от полицията. Това ще бъде първият изцяло нов мюзикъл на Миранда след „Хамилтън“.
Очаква се предпремиерните представления на ,,Warriors“ да започнат през март 2027 г., а официалната премиера ще бъде следващия април в театър Lunt-Fontanne Theatre. Мюзикълът ще бъде режисиран от Джени Кунс, а сценарият е дело на Миранда и Дейвис. Все още не е обявен актьорският състав, пишат от БТА.
Двамата творци издадоха албума си през 2024 г., като запазиха основата на историята, но промениха пола на персонажите – например превърнаха Warriors в изцяло женска банда. Албумът събра впечатляващо съзвездие от артисти, които влизат в различните роли, сред които Лорин Хил, Нас, Бъста Раймс, Били Портър, Гоустфейс Кила, RZA, Марк Антъни, Колман Доминго, Cam'ron, Шенсиа и Джошуа Хенри.
Музиката в албума включва салса, ска, агро рок, бой банда поп, олдскул рап и дори К-поп, като в испанският и корейският език се смесват с английския.