Търсене
Close this search box.

Повече жени ще имат глас за тазгодишните номинации за наградите „Грами“

Снимка: grammy.com

Повече жени ще имат глас за тазгодишните номинации за наградите „Грами“

Снимка: grammy.com
Сподели

От години наградите „Грами“ са критикувани заради липсата на разнообразие. Цветнокожите изпълнители и жените не получават най-големите награди, рап и съвременните ритъм енд блус звезди са пренебрегвани – отражение на електората на американската Национална звукозаписната академия. Имащите право на глас работят в посока това да се промени, предаде Асошиейтед прес, цитирани от БТА.

На миналогодишните награди жените доминираха в основните категории.
Снимка: Getty Images

 Във всяка предавана по телевизията състезателна категория спечели поне по една жена. Това е резултат от ангажимента, който звукозаписната академия пое преди пет години, че до 2025 г. ще прибави 2500 жени към хората с право на глас. В съответствие с новия модел на членство Академията за звукозапис надхвърли тази цифра преди крайния срок, обявявайки в четвъртък, че са добавени повече от 3000 жени, които имат право да гласуват.

 

„Определено това е нещо, с което всички ние много се гордеем“, каза пред Асошиейтед прес Харви Мейсън младши, президент и главен изпълнителен директор. Реформата датира от създаването на работна група, фокусирана върху приобщаването и разнообразието, след като в разгара на движението #Me too, предишният главен изпълнителен директор Нийл Портноу направи коментари, омаловажаващи нежния пол.

От 2019 г. насам към органа с право на глас са добавени приблизително 8700 нови членове. Към момента те са над 16 000, като имащите право на глас са повече от 13 000. За сравнение – миналата година членуващите в звукозаписната академия бяха 14 000, като тези с право на глас бяха 11 000. Академия се е опитала да увеличи техния брой , като се е обърнала към различни слабо представени общности, отбелязва Мейсън. От 2019 г. Националната звукозаписна академия отчита ръст на гласуващите от различен расов и етнически произход.

Въпреки това Мейсън казва, че на звукозаписната академия все още ѝ предстои да се развива. „Занапред ще продължим работата в тази посока. Ще продължим да растем“, каза той.

Последвайте ни в:

Актуално

Избрано за вас