Номерата на полетите не служат само за да ви помогнат да се ориентирате в кой район на летището да отидете. Те помагат на ръководителите на полети да насочват правилно пилотите по възложените им маршрути. Понякога се правят грешки. В резултат на това два пътнически самолета на една и съща авиокомпания почти се блъскат един в друг. От този момент на самолети, които се намират в една и съща зона на летището и имат насрочено излитане за един и същи времеви терминал, не се дават близки номера на полета.
каквото можете да си купите от книжарницата. То е високотехнологично, изключително здраво алуминиево тиксо и се използва само за външни поправки. Алуминиевата лента струва стотици долари на руло. И се използва само за маловажни повърхности, които изискват наистина козметични ремонти.
Пушенето е забранено в самолетите още през 2000 г., но пътниците забелязват, че все още има пепелници в тоалетните на самолетите. Причината е, че въпреки политиката за забрана на тютюнопушенето и множеството табели „Пушенето забранено“, в един момент
в самолета. Надяваме се, че ако някой наруши правилата, ще го направи в сравнително ограниченото пространство на тоалетната и ще изхвърли угарката на сигурно място - в пепелник, а не в кошчето с кърпички, където може да предизвика пожар.
Носят се какви ли не легенди за факторите, които влияят върху шансовете за оцеляване при самолетен инцидент – за височината на полета, мястото в самолета, та дори и за името на авиокомпанията.
Статистиката сочи, че при самолетните компании от Северна Америка
смъртните случаи при инцидент са най-малко,
а при тези от Африка рискът е най-висок. Освен това, изходите на самолета са точка на възпламеняване при потенциален пожар, защото горивото се съхранява в крилата.
Според друга градска легенда
по-ниските пасажери имат по-голям шанс да оцелеят при самолетна катастрофа,
защото е по-вероятно да се скрият зад седалките, които са прекалено малки да предпазят по-едрите пътници. Истината обаче е, че има по-голям шанс за умрете от ужилване на пчела, отколкото в самолетна катастрофа. Освен това, е три пъти по-вероятно да ви убие мълния, отколкото инцидент със самолет, съобщи БТВ.
Токсичен дим може да съсипе здравето ви
Наскоро британски следовател изрази опасения, че в самолетите се наблюдава така нареченият аеротоксичен синдром – смъртоносно състояние, причинено от замърсен въздух, идващ от двигателя на самолета. Според проучванията единствените вредни газове, които не предизвикват загриженост, могат да бъдат открити в пилотските кабини.