Южнокорейската кей-поп група Stray Kids обяви завръщането си с нов сингъл, албум и световно турне.
Момчешката група публикува в социалните мрежи, че на 24 юни ще пусне сингъла ,,RUN IT“, последван от албум с осем песни, озаглавен ,,THIS & THAT“, който ще излезе на 7 август. Групата същевременно обяви и ново световно турне, също озаглавено RUN IT, пишат от БТА.
Въпреки че за него все още не са обявени нито градове, нито дати, то ще бъде продължение на концертната обиколка Dominate World Tour от 2025 г., която постави регионални рекорди в Латинска Америка, Северна Америка и Европа - 1,3 милиона продадени билета и общи приходи от 185,9 милиона долара. Само турнето в Северна Америка донесе около 76,2 милиона долара, най-голямата печалба, която кей-поп турне е постигала някога в този регион.
Stray Kids в състав Бан Чан, Лий Ноу, Чанбин, Хюнджин, Хан, Феликс, Сънмин и Ай Ен, дебютираха през 2018 г. и си изградиха репутация като една от най-постоянните в търговско отношение групи в кей-попа, като членовете й активно участват в написването на песни и продукцията чрез подразделението си 3RACHA. Групата държи за рекорда на ,,Билборд“ за най-много последователни албуми - осем, дебютирали на първо място в класацията Билборд 200.