Той работи с имена като Лили Иванова, Емил Димитров, Васил Найденов, Маргарита Хранова, създател е на група „Диана Експрес“ и песните му са хитове, които се пеят от поколения почитатели на добрата музика. Може би вече се досещате, че става въпрос за големия български композитор, аранжьор и пианист Митко Щерев. Днес този забележителен талант празнува своя 78-ия си рожден ден. „Човек е на толкова години, на колкото е... Всъщност май само очите не остаряват“, споделя композиторът. А неговите очи непрестанно се усмихват. Митко Щерев е роден в Ямбол през 1946 г. В средата на 1960-те години започва кариерата си в областта на професионалната музика като ръководител на оркестъра на Емил Димитров „Синьо-белите“. През 1967 г. пише първата си песен –
„Нора“ в изпълнение на Емил Димитров.
За началото на професионалния си път Митко Щерев споделя в интервю за „Телеграф“: „В началото на музикалната си кариера бях много нетърпелив и напорист. Исках да бъда известен и мечтаех да композирам музика, която хората около мен да харесват“. Допълва още: „Разбрах, чеславата обслужва егото на човека,
и осъзнах, че най-тежка е борбата, която трябва да водя със самия себе си. Както и да променя това, което искам, и донякъде го постигнах“.
един от най-изтъкнатите композитори
на поп музика в България, той се реализира и като композитор на филмова музика. Създал е музиката за 36 игрални филма и пет телевизионни сериала. Негова е вузиката към филмите: „Дубльорът“, „Осъдени души“, „По хълмовете на времето“, „Човек от народа“, „Адаптация“, „Комбина“, и др.
най-късата песен, която композиторът създава
– една 2 минути и 15 секунди. Това е изрично изискване на режисьора Въло Радев. Песента е записана от „Диана Експрес“, когато солист на групата е големият Васил Найденов. „Никога не съм вярвал, че „Адаптация“ ще стане хит. Това е една от големите ми композиторски изненади“, споделя Митко Щерев. Може би ще се изненадате да разберете, че композиторът, аранжьор и пианист има издадена книжка с детски приказки. Приказките са измислени от Митко Щерев, който ги е разказвал на една от дъщерите си. След време, когато намира записаните на пишеща машина приказки решава да ги издаде под името „Снежни приказки“.