Шрифт:
Принтирай
Тазгодишното издание на кино-литературния фестивал CineLibri включва в програмата си
Успешен български сценарист и писател. Автор е на сборниците с разкази „Колекция 18“, „Летен следобед“ и „Квантова градина“. Както и на романите „Хлапета“, „Неотминало“ и „Дъждът оставя следи“. Сценарист е на едни от най-популярните български сериали през последните години. „Отдел издирване“, „Съни бийч“, „Дяволско гърло“, „Под прикритие“, сезони 2 и 3. А също „Четвърта власт“, „Дървото на живота“, сезон 2, както и на пълнометражния филм „Привличане“.
Владимир Тодорв ще води втория майсторски клас на 30.10
Владимир Тодоров е художник и илюстратор с многогодишен опит в игралното и анимационното кино. След завършването на Художествената гимназия в София и кратък курс по анимация във ВИТИЗ през 1990 г. заминава за Лондон, където започва работа в студиото на Стивън Спилбърг. През 1995 г. се присъединява към студиото на Ули Майър в Лондон, за което прави „Космически забивки“ и „Изгубени в космоса“, а през 1997 г. работи с „Warner Brothers“ върху пълнометражния филм „The Quest For Camelot“.
Следващата година е поканен в екипа на „Sony Pictures Imageworks“ в Лос Анджелис, където работи като аниматор и художник на сториборд. Работил е върху концептуалния дизайн на „Стюарт Литъл“, „Хари Потър и философският камък“, носителя на „Оскар“ – „The Chubbchubbs!“ и др. Съвместно с Робърт Земекис работи върху дизайна на „Полярен експрес“, „Беоулф“, „Коледна песен“.
двудневен майсторски клас за целия път,
който един филм извървява до показа му на голям екран. Разбира се, че за създаването един филм – от сценарното писане до същинската му реализация се учи доста по-дълго време от два дни. Но дори само да опознаеш механизмите и структурите, по които киното работи. Особено когато тази информация е поднесена синтезирано и ясно от професионалисти в сферата, със сигурност е полезно и може да бъдедобра основа за бъдеща работа в сферата.
Или поне да запали интереса у вас, което също не е малко. Но нека преминем към същината:КАКВО?
Двудневен курс от два последователни мастъркласа (29-30.10), предлагащи синтезирано, есенциално знание за основите на реализацията на един филм. Фокусирайки се върху две ключови теми: 1. Сценарно писане 2. Предпродукция, снимачен процес и постпродукцияКОЙ?
Безспорното предимство на тази инициатива са нейните лектори – творци с многогодишен опит, които познават в дълбочина процеса на създаване на филми. Лекторът на първия майсторски клас на 29.10 е Александър Чобанов.

КОГА, КЪДЕ?
Място на провеждане : Каза Либри (Casa Libri), ул. „Цар Асен“ 64, София Дати: 29 и 30 октомври, 10:30 – 18:30 ч. Всеки ден е разпределен от 4 модула с времетраене от по 100 минути, като са предвидени паузи за кафе и обяд.