Сам Смит обяви появата на новия си албум ,,Hazel Eyes“, чиято премиера е насрочена за 21 август, съобщиха от Variety.
Смит е копродуцент на музикалния проект заедно със Саймън Алдред и Дейв Одлъм. Албумът включва общо 12 песни, които са създадени в колаборация с изпълнителите Лесли Файст, Шахзад Исмайли и Роб Мус. ,,Hazel Eyes“ е записан отчасти в Electric Lady Studios и е описван като ,,сърцераздирателна ода за Ню Йорк, който Сам сега нарича свой дом“.
По повод предстоящия нов проект, Смит коментира: ,,Този албум е изключително специален за мен. Работя върху него в продължение на три години заедно с една малка красива група от мои приятели. Този албум е много личен и чувствам, че придобих повече дълбочина като артист, откакто работя върху него, от това да съм продуцент, до това да присъствам от самото начало до края и да давам винаги всичко от себе си. Този проект и тази музика са изключително романтични. Научих толкова много житейски уроци покрай албума и съм документирал всеки един от тях чрез музиката.“
Покрай новината за албума, поп певецът публикува и първата песен от него, която носи името ,,My Guy”. За нея Смит казва: ,,Това е сингъл, който чувствам, че съм чакал през целия си живот, за да напиша и изпея.“ Последният албум на Смит е ,,Gloria“ от 2023 г., който включва песента ,,Unholy” с Ким Петрас.