Бебетата, родени през новата година и през следващите 14 години, ще бъдат част от най-новото поколение. To e известно като поколението Бета“ или Gen Beta.
Членовете на поколението Бета до 2035 г. се очаква да съставляват поне 16% от световното население, според McCrindle, австралийски социален изследовател, цитиран от USA Today.
Освен това – много членове на поколението Бета вероятно ще доживеят до XXII век, съобщи БТВ. Бебетата, родени през 2025 г., ще бъдат на 76 години, когато настъпи 2101 г.
Членовете на Gen Beta ще бъдат родени между 2025 и 2039 г.
Поколението Бета (Generation Beta) следва поколението Алфа (Generation Alpha), в съответствие с гръцката азбука.
McCrindle прогнозира, че дигиталният и „реалният“ живот ще бъдат безпроблемни за Gen Beta. Докато членовете на Gen Alpha са се запознали с интелигентните технологии и изкуствения интелект,
Gen Beta ще изпитат AI и автоматизацията във всеки аспект от живота –
от училище до работа до здравеопазване и развлечения, твърди McCrindle.
Тъй като технологиите продължават да се развиват бързо, родителите от поколението Z вероятно ще бъдат по-предпазливи с начина, по който децата им взаимодействат с дигиталния свят. Според McCrindle 36% от родителите на Gen Z (в сравнение с 30% от милениълите), са напълно съгласни, че
времето на децата пред екрана трябва да бъде ограничено.
Като оставим настрана технологиите, Gen Beta ще управлява живота с предизвикателства като изменението на климата, глобалните промени в броя на населението и бързата урбанизация. Членовете на това поколение ще бъдат отгледани от екосъзнателни родители като милениълите и Gen Z, които дават приоритет на адаптивността.
Според Pew Research Center 71% от милениълите и 67% от поколението Z вярват, че изменението на климата трябва да бъде основен приоритет, за да се гарантира устойчива планета за бъдещето.